Олександр Перцовський пограбував Укрпошту та прийшов грабувати Укрзалізницю

В Україні знищують та викачують гроші з великих держпідприємств “Укрпошта” та “Укрзалізниця”. Хто за цим стоїть.

В 2020 році блогосферу порвали меми з директором Укрпошти Ігорем Смілянським та президентом США Дональном Трампом. Виявилось що зарплата пана Смілянського в 2 рази більше ніж у президента США. І складає майже мільйон доларів за рік …

Але хіба тільки один Смілянський доїть держаний бюджет? В Укрпошті була ціла шайка пройдисвітів з такими захмарними зарплатами.
І що цікаво, зарплата заступників, наприклад такого персонажа як Олександр Перцовський, заступника директора, не дуже відрізнялась від зарплати Смілянського.

Укрпошта.

Показово, що свої непристойні зарплати ТОП-менеджери «Укрпошти» виправдовували хорошими фінансовими показниками роботи держкомпанії. «Треба дивитися не скільки людина заробляє, а скільки приносить державі», — неодноразово заявляв Смілянський журналістам.

Але ось тут якраз і «зарита собака».

По перше, починаючи з 2016 року коли був призначений Смілянський та Перцовський, Укрпошта була збитковою та дотаційною, що не заважало пройдисвітам нараховувати собі мільйони.

А ось за даними «Укрпошти», в 2019 році нібито вони стали прибутковими і чистий прибуток компанії до сплати податків склав 607 млн гривень в порівнянні зі збитками в 627 млн гривень в 2018 році. Таким чином фінансовий результат компанії за рік нібито покращився на 1,2 млрд грн.

Але у 2019 «Укрпошта» отримала 500 млн гривень дотацій з державного бюджету на компенсацію витрат по виплаті та доставці пенсій та грошової допомоги населенню.

Крім того, за підсумками 2019 року Пенсійний фонд збільшив виплати «Укрпошті» за послуги з виплати та доставки пенсій на 7% до 1,485 млрд гривень. Таким чином, якщо звести “дебіт з кредитом” УП, можна констатувати, що загальні державні дотації національному поштового оператора України значно перевищили прибуток за 2019 рік.

Отже резонне запитання - за які такі заслуги Смілянський з Перцовським отримували космічно високу не тільки по вітчизняним, а й за американськими мірками зарплату?

Для прикладу: Керівники китайських держкомпаній в середньому отримують доходи менше $100 тисяч на рік.

І в Китаї на підприємстві з такими доходами та збитками як в Укрпошті, ці нездари отримували би не більше $1000 доларів на місяць.

А за те що вони крадуть, в тій країні цю банду вже розстріляли б.

Варто зазначити що зарплата листоноші в Укрпошті складає приблизно 6000-8000 грн. Але наших вундеркіндів це не сильно хвилює.

Про те звідки взявся Смілянський та компашка вже багато разів розповідали — це креатура олігарха Рената Ахметова. Саме він домовився після 2019 року з ОП щоб персонажа та його шаражку не розігнали.

Про одіозного Смілянського вже багато разів писали, він був фігурантом не одного корупційного скандалу. А ось фігура його зама Перцовського чомусь не користувалась такою увагою. А дарма.

Бо він займає друге місце в рейтингу космічних зарплат УП. Наприклад в 2017-му він заробив 508 тис грн. Це не враховуючи премій, надбавок, службових авто і т.д.

Декларації Перцовського? А немає!

Стосовно декларації. У Перцовського в публічному доступі декларації тільки 2016 та 2017 року де він не вказує жодного майна.

Питання до антикорупційних органів: де декларації за 2018-2019-2020 роки? При тому, що персонаж за ці роки заробив мінімум $1,2млн.

Про компетентність Перцовського з космічною зарплатнею економіст Василь Петренко в своєму блозі на сайті «Кореспондент» у серпні 2016 року писав:

«…після того, як переможцем конкурсу на посаду гендиректора «Укрпошти» став Ігор Смілянський, недалекий міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус виступив за призначення першим заступником генерального директора Укрпошти такого собі непримітного Олександра Перцовського.

Треба сказати, що Абромавічуса дуже вражали люди, які отримали ступінь магістра — адже він сам зумів довчитися лише до бакалавра».

Перцовський «погодився перейти на посаду заступника генерального директора Укрпошти за умови виплати йому місячної зарплати 40 тисяч доларів (1 млн гривень в місяць). Для цього йому призначили зарплату 300 тисяч гривень, а решту йому обіцяли доплачувати у вигляді двох 100% надбавок і премій.

Треба сказати, що з його реальною трудовою біографією ніхто не знайомий, її, намагаючись дорожче продати свого клієнта, писало близьке до влади кадрове агентство, хоча насправді, до цього він працював банальним «рікшею» по доставці бандеролей DHL в далекому Сінгапурі».

Проблема в тому, що Перцовський, до речі, також як і Смілянський, абсолютно не розбирається в поштових технологіях. Поштовики відразу запідозрили недобре під час його єдиної появи в Укрпошті.

З’явившись разом зі Смілянським в Центрі обробки пошти, Перцовський задав дилетантське питання: чому ви тут обробляєте пошту руками, замість того, щоб поставити автоматичну сортувальну лінію?
Здивовані його некомпетентністю поштовики відповіли, що при існуючому потоці кореспонденції така лінія буде завантажена за пів години в день і ніколи не окупить свою чималу вартість».

Згодом з некомпетентністю Перцовського співробітники Укрпошти мали можливість знайомитися кожен день. За ним міцно прикріпилося прізвисько Саша-Бандероль.

За вказівкою Смілянського був складений графік, згідно з яким, провідні співробітники Укрпошти по годині в день по Скайпу спілкувались з молодим даруванням, який знаходиться в Сінгапурі, і пояснювали йому, як працює пошта.

Перцовський просив всіх запропонувати якесь реформаторське рішення, тому що перед ним поставлено завдання «зробити прорив». Поштовики дивувались його поштово-економічному невігластву і пояснювали, що будь-який прорив не робиться швидко і коштує багато грошей, яких у Укрпошти немає.

Все це вони робили з тихою ненавистю — а які ще почуття можуть відчувати люди з зарплатою 8 тисяч гривень, навчаючи свого майбутнього некомпетентного керівника з зарплатою 1 мільйон?»

Укрзалізниця

Проробивши на посаді заступника генерального директора Укрпошти до 2020 року що дозволило непогано натовкти кишені за рахунок державних дотацій, Перцовський стає ТОП-менеджером “Укрзалізниці”.

Вдумайтесь! Людина яка не має ніякого відношення до залізниці, за чималенький хабар стає її керівником. Але для подібних Перцовських та інших Ахметівських дармоїдів не важлива фахова підготовка. Важливо знати де розліпити бюджет.

В Укрпошті вони пиляли на тендерах та продажу активів, ну а в УЗ можливості для розпилу, як ми знаємо набагато більше. І не важливо, що підприємство знаходиться в катастрофічному стані та доведено до банкрутства. Пиляти є що.

До речі, чергова команда шарлатанів на чолі з колишнім директором УЗ Жмаком, якого нещодавно звільнили, також отримувала захмарні зарплати. При тому доводячи УЗ до катастрофи.

І саме Жмак рекомендував призначити Перцовського.

Отже Офіс Президента (Єрмак та ко) вирішили відверто ахметівське керівництво прибрати, щоб поставити вже своїх дерибанщиків. Але ахметівські все ж таки всунули туди Перцовського для подальшого дерибану.

І хоча після Жмака в.о. директора УЗ вже побував Іван Юрик, а зараз на цю посаду призначено радника міністра інфраструктури Олександра Камишина, Перцовський продовжує сидіти в своєму кріслі. Зрозуміло, що все узгоджено згори, оскільки знали, що він вміє донести верхівці частину того, що вкрадено на тендерах. До прикладу, тільки на закупівлі хімії для обробки вагонів у фірми «Гренландія», він збагатився більш, ніж 500 тис. доларів. Але детальніше про схеми нижче.

На кого буде працювати надалі Перцовський, на Ахметова, Єрмака чи Кирила Тимошенка, було вже не важливо. Головне, що при подібних персонажах так чи інакше буде продовжуватись дерибан УЗ та, як результат, її знищення.

Що зараз і відбувається.

Всі знайомі з Піар-публікаціями в інтернет ресурсах, про досягнення керівника пасажирської компанії УЗ Перцовського. Але давайте подивимось на справжню ситуацію в даному секторі залізничного транспорту, завдяки реальним бесідам з провідниками пасажирських вагонів, працівниками підприємств і звісно відкриту інформацію в ЗМІ.

Що стосується умов роботи провідників у пасажирських поїздах і наданого комфорту пасажирам (на прикладі вже відомого розпіареного поїзда з вагонів типу РІЦ Київ — Одеса та інших поїздів).

Інформація, яку розповіли самі працівники:

— систематично не продовжуються контракти провідникам пасажирських вагонів. В свою чергу це призводить до: втрати роботи професійних працівників, і як результат, переробку норм годин в місяць, тобто порушення норм праці;

— не забезпечуються в достатній кількості витратними матеріалами: милом, туалетним папером, мийними засобами і т.д .;

— особливо болюча тема — якість прання постільної білизни: вологе, запране, діряве. Як пояснили, тут дві причини — не забезпечення новою постільною білизною в достатній кількості, та якості його прання, через непроведення технічних робіт з ремонту та обслуговування обладнання прачок. Це підтверджується періодичними повними зупинками пральних комбінатів Києва і Харкова. У не кращому стані знаходяться прачки Львова і Одеси;

— жахливе становище систем кондиціонування вагонів і вакуумних туалетів, також через відсутність запасних частин і договорів на їх обслуговування.

  • Не відновлено жодного пасажирського вагону (якщо не враховувати пару «піарно-виставочних» екземплярів. 

Так само наведемо тезисно провали, які відомі з висновків Тимчасової Слідчої Комісії, підтвердженої працівниками УЗ і які можна легко перевірити:

- незадовільна організована робота із закупівлі необхідних матеріально-технічних ресурсів для роботи всієї філії. За І півріччя було оголошено тільки близько 40% торгів на гостро необхідну продукцію.

- провалена робота щодо забезпечення потреб населення в пасажирських перевезеннях в літній період, що викликало тотальний дефіцит місць в пасажирських поїздах. Показовим були пікові дати на День Незалежності України — коли не було виїзду практично з усіх великих обласних центрів країни.

- За останні роки до поточного часу “Пасажирська Компанія” (філія УЗ якою керує Перцовський), не змогла організувати якісне перед-рейсове прибирання пасажирських вагонів (проводяться експерименти з прибирання провідниками, комплексними бригадами …),

- масовий відтік фахівців і робітників,

- зростання збитків від пасажирських перевезень.

Це не повний перелік питань і «досягнень» горе-команди Перцовського, але піаритися вони можуть. Навіть на тих проектах, які починалися і замислювалися без них.

Однак насторожує інше - літні пасажирські перевезення провалені, що за кількістю задіяних вагонів і сформованих поїздів, що за їх якістю. Це вказує на пряму загрозу зриву прийдешніх зимових перевезень.

Всі критичні зауваження і недоліки були оголошені ТСК, та вони залишилися поза увагою Перцовського і його команди.

Що стосується його команди, з всіх кого привів Перцовський — жодного з залізниці, жодного транспортника.

Цікавий факт повідали працівники пасажирської вертикалі – вже тривалий час не виплачується премія, ні кому!!!, мовляв — «не заслужили!». Але у самого пана директора зарплата не менше 500 тис. грн., а на деяких інтернет-ресурсах позначається цифра — до 1 млн. грн. З огляду на викладене вище, він заслужив?.

Колективи пасажирської вертикалі і пасажири, які волею випадку користуються послугами пасажирських перевезень, постійно звертаються з проханням до керівництва АТ «УЗ», Міністерство Інфраструктури України, Кабінету Міністрів України — негайно поліпшити стан усього комплексу пасажирського господарства і підібрати дійсно професійний менеджмент з числа залізничників для виконання даного завдання.

Невиконання рішення РНБО

Як відомо РНБО нещодавно звільнила всіх ТОП-менеджерів УЗ. Як висловився Голова РНБО Олексій Данілов через «Небезпечні процеси в фінансовій діяльності». А простими словами — через масштабний дерибан.

При тому чомусь нашого вундеркінда Перцовського залишили, незважаючи на катастрофічний стан в “Пасажирський компанії” та всебічний схематоз.

Що не змінюється в Укрзалізниці — це тупий PR та окозамилювання. Наприклад, нещодавно Укрзалізниця провела виставку нових вагонів на вокзалі «Київ-Пасажирський», цю подію активно тиражували (джинсували) ЗМІ за державні гроші, тобто за гроші платників податків. На виставці були представлені не нові вагони а, “відкапіталені”. Просто подивіться — це «поїзд в минуле», як кажуть: «дивитись і плакати».

Скільки відмили грошей на цьому, вже питання до НАБУ та СБУ.

Але і це не головне. Головне, що оздоблення представлених вагонів виготовляла скандальна фірма ТОВ «НВП «РІСТ» діяльність якої було припинено рішенням суду!

Запорізька Фірма НВП «РІСТ” фігурант кримінальних справ про відмивання грошей та фіктивне підприємництво. Також ця скандальна фірма — фігурант чисельних антикорупційних розслідувань — в рази завищені ціни, фіктивна конкуренція в тендерах.

Зверніть увагу, діяльність фірми «НВП «РІСТ» припинена в 2020 році рішенням суду. Це фіктивне банкрутство, щоб списати величезні борги, які виникли через багаторічні афери. Тобто діяльність фірми нібито припинено, але вона продовжує працювати з “Пасажирською компанією” Перцовського — по чорному!!! без договорів!!!

Якщо чесно, в голові таке не вкладається. що такий схематоз реально можна провертати. Але в часи “царювання” Зеленського та банди “Квартал 95”, все реально. По великому рахунку з цієї виставки Перцовського повинні були вже вивести в кайданках та закрити в КПЗ.

Злочинна схема Перцовського та ділків з НВП «РІСТ» на цьому не закінчується. Вони налагодили схему постачання неякісної та небезпечної продукції для ремонту електричок та пасажирських вагонів на суму більш ніж 100 млн грн. Сьогодні майже половина відремонтованих вагонів пасажирського парку АТ «Укрзалізниця», де була встановлена склопластикова продукція ТОВ НВП «РІСТ», не відповідає вимогам пожежної безпеки та загрожує життю пасажирів при виникненні загорання. СБУ зараз проводить слідство, відбувались і обшуки, але поки що, результатів немає.

Отже, схематозники не тільки крадуть державні гроші, а ще і наражають людей на смертельну небезпеку.

Перцовський та «Текстиль-Контакт»

Цікаво що біля Перцовського крутиться ще один вартий уваги персонаж та відомий пройдисвіт — власник компанії “Текстиль-Контакт” Олександр Соколовський, який став постійним і частим відвідувачем кабінету Перцовського на вул.Тверській, згідно журналу реєстрацій, який не проблема будь кому передивитись.

З грудня 2020 по сьогоднішній день Соколовський проводить 7-8 відвідувань щомісяця, а ось про що говорить так часто комерсант і чиновник такого рангу, ми можемо тільки здогадуватися…

Перцовський просуває Соколовського по тендерам на поставку одноразової постільної білизни для Пасажирської компанії. Якість такої білизни — повне лайно, але зрозуміло, що з цієї закупки на величезних об’ємах два ділка мають непогано заробити.

Про пана Соколовського є багато інформації -  як він впарював лікарям захисні костюми, які не захищають, за чималу вартість. Про його фабрику в Донецьку, яку він перереєстрував за «законами» ДНР. Як його компанія продовжує використовувати тканину зроблену в Донецьку, і яку він возив з “ДНР” через територію РФ. Як він поставляв російський брезент в ЗСУ та здійснює махінації з тендерними закупівлями.

УЗ за цей рік так і не закупила нормальну постільну білизну — закупівлі блокує Перцовський. 

Дембельський акорд Перцовського

І нарешті, оголошується тендер.  В тендері, звичайно, приймають участь всі великі текстильні компанії України. Але вже існує злочинна змова між власником компанії “Текстиль-Контакт” Олександром Соколовським та директором пасажирської компанії УЗ Олександром Перцовським – будь-якими способами зробити “Текстиль-Контакт” переможцем тендеру.

Але, от халепа – Соколовський подає тендерну пропозицію з безліччю грубих порушень та помилок. Мабуть думав що, як завжди, і так «проконає», бо він наближений до Президента Зеленського, і що завдяки цьому тендер у нього вже в «кишені».

Перцовський розуміє, що він не зможе такий «шлак» протягнути непомітно – можна і «по голові отримати». І у нього народжується план – «А давайте ми знімемо з себе відповідальність та відмовимо Соколовському, не розголошуючи цю безліч порушень, яких він припустився. Звісно, Соколовський опротестує цю відмову в АМКУ та повернеться в тендер. І тут почнеться друга частина схеми. Ми попросимо “Текстиль-Контакт” виправити не десятки помилок в тендерній пропозиції, а одну, саму незначну.»

Так і зробили. «Кишеньковий» тендерний комітет УЗ «зносить» Соколовського, моментально Соколовський подається на поновлення, через Антимонопольний комітет України, Перцовський дає команду своєму «кишеньковому» тендерному комітету будь-яким чином поновити “Текстиль-Контакт” в конкурсі. Тендерний комітет, як і було задумано, знаходить саме незначне, маленьке порушення, яке можна швидко виправити, показує АМКУ тільки його, і АМКУ поновлює Соколовського.

Тобто, таким чином, схемщики Перцовський та Соколовський, в зговорі з тендерним комітетом, обдурили Антимонопольний комітет України.

Але зрозуміло, що інші учасники тендеру не лохи, за яких їх приймають Перцовський та Соколовський. Вони дочекалися, коли ці ділки провернули свою схему, і подали до АМКУ повний список порушень Соколовського, які тендерний комітет нібито не побачив.

А однією з причин всього цього дійства є те, що у голови Пасажирської компанії УЗ Олександра Перцовського 30 вересня 2021 року закінчується контракт. Питання в тому, чи вдасться йому наостанок «заробити бабла», тобто, як кажуть, чи вдасться зробити «дембельський акорд»?

Несподівана халепа.

І ось для ділків трапилася халепа – на засіданні Антимонопольного комітету 21 вересня було виявлено вже 20 значних помилок в тендерній пропозиції “Текстиль-Контакт”.

Але, в нашій країні, що б «підзаробити» на тендері, не обов’язково брати в ньому участь. І це дуже добре знають Перцовський та Соколовський. Головне – бути наближеним до ЗЕ-корита. 

Схемщики вирішили піти далі. Від інсайдерів надійшла інформація, що ОПГ Перцовського-Соколовського знайшло собі нову «кришу». Вони вже побігли в Міністерство інфраструктури до Курбакова, що б звідти їм допомогли заблокувати закупівлю нормальної постільних комплектів за адекватною ціною, замість лайна – пластикового спанбонду Соколовського. Тобто, чи в тендері, чи без нього, ділки в любому випадку намагаються отримати свою долю з поставки, або ж зірвати її, як і цього ріку. Якщо мініфраструктури піде на такий злочин, то пасажири Укрзалізниці вже знають кому дякувати за списану, брудну та діряву рвань, замість постелі в вагонах – Перцовському, Соколовському та міністру інфраструктури Кубракову.

Та і далі всі будуть їздити потягами, з вже знайомим усім лозунгом Укрзалізниці – Бог терпів, і нам велів!