НАТО посилить підтримку України у рамках Трастових ФондівКраїни-члени НАТО збільшують власні внески до низки Трастових Фондів (ТФ) задля підтримки України. Зокрема, йдеться про ТФ із роззброєння, захоронення радіоактивних відходів та медичної реабілітації військовослужбовців, поранених в АТО, тощо.Про це заявив керівник проектів Трастових фондів НАТО Фредерік Пежо під час зустрічі з Віце-прем`єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, повідомляє Служба Віце-прем’єр-міністра України.


«НАТО й надалі підтримуватиме Україну на її шляху до євроатлантичної інтеграції, збільшуючи фінансові внески до цільових фондів», – наголосив Фредерік Пежо. Він додав, що роботу Трастового Фонду з медичної реабілітації військовослужбовців буде продовжено до 2021 року та буде виділено кошти на реалізацію низки проектів.


Своєю чергою, Віце-прем`єр-міністр подякувала за послідовність та стійку позицію сторони НАТО та наголосила, що попри політичну турбулентність і зміну керівництва держави, курс на євроатлантичну інтеграцію залишається незмінним. «Уряд докладе всіх зусиль задля продовження курсу України для набуття членства в Альянсі. Працюємо далі над визначеними напрямами», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.


Також вона поінформувала сторону НАТО щодо ухвалення Указу Президента України «Питання європейської та євроатлантичної інтеграції», який визначає задачі та обов’язки державних органів влади в Україні на реалізацію стратегічного курсу до ЄС та НАТО. «Документ надає системності та впорядкованості роботі державних структур в Україні, не залишаючи простору для маніпуляцій та перекладання відповідальності», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.


У свою чергу, Глава Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков подякував Віце-прем`єр-міністру за незмінність євроатлантичного курсу та посилення інституційної спроможності, а також запевнив у подальшій підтримці України Стороною НАТО.


Сторони також обговорили організацію візиту до Києва Генерального менеджера Агенції НАТО з підтримки та постачання (NSPA), який планується у травні цього року. Фредерік Пежо повідомив, що представники NSPA планують передати Реабілітаційному центру для військовослужбовців на спортивно-навчальної бази Міноборони «Тисовець» спеціальний автобус, обладнаний для комфортного транспортування поранених бійців, а також медичне обладнання для військового шпиталю в місті Ірпінь. «Передачу автобуса та згаданого обладнання плануємо організувати в рамках офіційної церемонії. Це буде добрим сигналом підтримки України з боку НАТО», – підкреслив Фредерік Пежо.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/nato-posilit-p-dtrimku-ukra-ni-u-ramkakh-trastovikh-fond-v”