ВАКС конфіскував у дохід держави частину майна російського мільярдера Шелкова

Читать на русском

ВАКС конфіскував у дохід держави частину майна російського мільярдера Шелкова
ВАКС конфіскував у дохід держави частину майна російського мільярдера Шелкова

Вищий антикорупційний суд у понеділок, 23 січня, частково задовольнив позов Міністерства юстиції України щодо російського мільярдера Михайла Шелкова та стягнув у власність держави його підсанкційне майно.

Об этом сообщает Дедал

Про це повідомила прес-служба ВАКСу.

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України, поданий щодо російського мільярдера, та застосувала до нього санкцію, передбачену п. 1-1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про санкції".

У дохід держави стягнуто:

– 100% частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «ВСМПО ТИТАН Україна».

– квартиру загальною площею 175,5 кв. м в Одесі;

– місце стоянки в Одесі;

– склад рулонів нержавіючої сталевої стрічки загальною площею 2411,3 кв. м у Нікополі;

– комплекс у Нікополі;

– квартиру загальною площею 68,5 кв. м. Нікополі;

- Колісний трактор;

- Причіп;

- Автомобіль Lexus;

– чотири автомобілі Mitsubishi Pajerо Sport;

- Кошти на банківських рахунках;

Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційної палати ВАКС протягом 5 днів з дня оголошення рішення.

Головуючий суддя у цій справі виклав особливу думку, з якою можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень № 991/6606/22.

Влітку в АРМА передали корпоративні права, нерухомість, сировину та кошти дніпропетровської "ВСМПО Титан Україна", яка належала російській корпорації "ВСМПО-Авісма", що виробляє титанові труби. Сума арешту – близько 500 мільйонів гривень.

Російська «материнка» із групи бізнесмена Михайла Шелкова входить до складу російської державної корпорації «Ростех», за даними СБУ. Її дочірні підприємства виробляють та постачають для потреб армії РФ військову техніку, зброю та боєприпаси.

Сам Михайло Шелков – колишній голова інвестиційного підрозділу «Ростеху» та наближений до нинішнього директора «Ростеху» Сергія Чемезова. Шелков перебуває під українськими санкціями з жовтня 2022 року, а російська корпорація "ВСМПО-Авісма" – з 2021 року. При цьому, головою ради директорів «материнки» українського ТОВ був Сергій Чемезов.

Слідчі СБУ також встановили, що з титанової продукції виробництва «ВСМПО-Авісма» виготовляють запчастини до літаків, гелікоптерів, суден, що знаходяться на озброєнні Росії, зокрема 8-ї армії Південного військового округу Росії.

Источник: Компромат PRO
Новости
Теги